Ogledni statuti za usklađivanje prema Zakonu o udrugama

Zagreb, 20. veljače 2015. – Hrvatski olimpijski odbor uputio je nacionalnim sportskim savezima ogledne primjere statuta, ali i za njihovo članstvo, klubove, za potrebe usklađivanja najviših akata ovih udruga prema novom Zakonu o udrugama (NN 74/2014.) koji je na snazi od 1. listopada 2014. godine. Ogledni primjerak za županijske sportske zajednice čiji statut treba nešto drugačije strukturirati, HOO će objaviti u narednih nekoliko dana.

Udruge su dužne uskladiti statute sa Zakonom i podnijeti zahtjev za upis promjena nadležnom uredu državne uprave u županiji, odnosno gradskom uredu Grada Zagreba, nadležnom za poslove opće uprave, sve prema sjedištu udruge, do 30. rujna 2015. godine. Za konzultacije na usklađenju zadužena je pomoćnica glavnog tajnika HOO-a Biserka Vrbek (biserka.vrbek@hoo.hr) koja je s kolegama iz Gradskog ureda za opću upravu grada Zagreba pripremila ogledne primjerke:

OGLEDNI_statut_kluba-2015

OGLEDNI_statut_nacionalnih_sportskih_saveza-20155.